Amatörler İçin Bahçede Olmazsa Olmazlar

Şehrin gürültüsünden, işinizin stresinden kurtulmak ve hayalinizi gerçekleştirmek için güzel, içinize sinen bahçeli bir ev aldınız. Boş zamanlarınızda artık bahçeniz ile ilgileneceksiniz. Ama bahçe bakımında kullanacağınız ürünler hakkında hiçbir bilginiz yok. İşte biz de size tam bu konuda bilgi vereceğiz ve küçük açıklamalarda bulunacağız.

Bahçenizde Ağaçlarınız Mı Var?

O zaman bu ağaçların yılın belli zamanlarında gerekli dallarının budanması, ölü dallarının kesilmesi ve düzenli olarak ilaçlanması gerekir. Bu işlemler için size tavsiyemiz;

a)    Budama Makasları
b)    Budama Testereleri
c)    Elektrikli Testereler
d)    Motorlu Testereler
e)    İlaçlama Makinaları / Pompaları

Bahçenizde Çiçekleriniz Mi Var?

Çiçeklerinizin sulanması, budanması, toprağının havalandırılması ve gübrelenmesi gerekmektedir. Bu işlemler için kullanacağınız ürünler aşağıdadır;

a)    Bahçe Setleri
b)    Budama Makasları
c)    Budama Testereleri
d)    Fıskiyeler
e)    Sulama Tabancaları
f)     Sulama Bilgisayarları
g)    Hortumlar
h)    Hortum Makaraları
i)     Musluk Bağlantıları / Batarya / Vanalar

Bahçenizde Çim Mi Var?

Herhalde bir bahçenin olmazsa olmazıdır çim. Yazın eve geldiğinizde sizi en çok rahatlatacak şey: çıplak ayakla çimlerinize basmanız,  onları sularken kafanızı boşaltmanız, elektriğinizi atmanız ve rahatlamanızdır. “Her dakika sulama yapamam” diyorsanız size tavsiyemiz aşağıda belirttiğimiz ürünlerimiz ile bir sulama sistemi kurup; günün belli saatlerinde otomatik sulama işlemi yapmanızdır.

a)   Çim Biçme Makinaları
b)   Fıskiyeler
c)   Sulama Tabancaları
d)   Sulama Bilgisayarları
e)   Hortumlar
f)    Hortum Makaraları
g)   Musluk Bağlantıları / Batarya / Vanalar

Sınır Belirlemek İçin

Bahçenizin sınırlarını belirlemek için şimşir veya şekillendirilebilir çam ekebilirsiniz. Bunların budanması ve şekillendirilmesi için "Çit Kesme Makasları" sayfasına göz atabilirsiniz.

Ağaçlarınızdaki meyvelerin verimini arttık istiyorsunuz. Aşı yapmaya karar verdiniz. Doğru aşı ürünüyse "Aşı Makasları" olacaktır.

Yabani Otlarla Mücadele İçin

Büyük bir bahçeniz var ve zamanla belli yerlerinde yabani otlar türemeye başladı. Elinizdeki küçük aletlerle baş edemiyorsunuz ve tırpan almaya karar verdiniz. İşte karşınızda "Tırpanlar"!

Sonbahar Yapraklarına Karşı

Sonbahar geldi ve bahçenizin her yerinde dökülen yapraklar var. Tabi ki yaprak toplama makinaları bu iş için biçilmiş kaftandır. En ideal "Yaprak Toplama Makinası" için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Basit bir şekilde amatörler için bahçe ürünlerini size anlatmaya çalıştık. Umarız faydalı olmuşuzdur.

Tavsiye ve önerilerinizi bekler,
Bahçeniz de keyifli günler dileriz