Motorlu Testere Kurulumu Nasıl Yapılır?

Testereler çoğu zaman bahçe işiyle uğraşan insanlar için kurtarıcı bir malzeme olmuştur!

Testereler, bahçe ve tarım ile uğraşanların birçok konuda yardımcısıdır. Bahçenizdeki ağaçlarınızın bazılarının budanmaya ihtiyacı var. Alın testerenizi güzel ve kolayca budayın.

Kış geldi, bir sürü odununuz var. Yine testere ile çok kısa zamanda istediğiniz ebatlarda kesin odunlarınızı.

Evet bu yazımızda konumuz testereler. Fakat, testerelerin nerelerde kullanıldıklarını yada teknolojilerini falan anlatmayacağız. Herkesin göz ardı ettiği başka bir yönden testerelere bakacağız.

Testere Nasıl Çalıştırılır?

Bahçemizle uğraşıyoruz ve testereye ihtiyacımız oldu. Bu konudan anlayan tanıdıklarımıza sorduk soruşturduk, her kafadan bir ses çıktı. Bu seslerle kafamız biraz karıştı ama düşünüp birkaç modele karar verdik. Mağazalara gittik çalıştırdık ya da internete girdik, özelliklerini karşılaştırıp bizce en iyisini aldık. Evet buraya kadar hiçbir sorunumuz yok. Ürün evimize geldi. Eğer yakınınızda testere konusunda bir uzman tanıdığınız yok ise bu testereyi nasıl çalışır hale getireceksiniz?

 Elektrikli testerelerde bir sorun yok. Ama motorlu testere aldığınız da işin içine benzin ve yağ girince işler biraz karışıyor. Bize de testere konusunda gelen sorunların çoğu kurulumu ve çalıştırılması sırasında yaşanan tecrübesizlik ve bilgisizlikten gelmektedir. Biz de bu sorunun üzerine düşerek, sizleri aydınlatmak adına motorlu bir testerenin hem kurulumunu hem de çalıştırılmasını detaylı bir şekilde göstermek için video hazırladık.

Bu yazımızda, aldığımız motorlu bir testeremizin kurulumunu nasıl yapacağımızı göstereceğiz. Hazırlamış olduğumuz videomuzu izlemek için aşağıdaki resme tıklamanız yeterli olacaktır.


Ayrıca testereye ihtiyacınız varsa size önereceğimiz testere modellerimizi görmek için tıklamanız yeterli.

Konuyla İlgili Yazılar 


Motorlu Tester Nasıl Çalıştırılır?

Bizden ve birbirinden zengin içeriklerimizden haberdar olmak için sizi Facebook sayfamıza davet ediyoruz.